نقد، بررسی و تحلیل انیمه، انیمیشن، مانگا و کمیک

وبلاگ مدیر مجموعه نقادین
نقد، بررسی و تحلیل انیمه، انیمیشن، مانگا و کمیک

"خداوندا مبتلا به قومی شده ایم که فکر می کنند خدا جز آن ها کس دیگری را هدایت نکرده است"

در این وبلاگ نقدها، مقالات و اطلاعات مربوط به دنیای انیمه، انیمیشن، مانگا و کمیک قرار داده می شود. هدف ما آگاهی بخشی به مخاطبان این گونه آثار و همچنین تجزیه، تحلیل و بررسی فنی و تخصصی موضوعات مطرح شده است. امیدواریم دوستان از مطالب ارائه شده در این وبلاگ کمال استفاده را ببرند و با دیدی باز و آگاهی کامل به دیدن این آثار بنشینند.

با تشکر مدیریت وبلاگ
A.M Bahamir

پیوندها

با سلام
دیدن انیمه و انیمیشن رو به صورت حرفه ای از 16 سالگی و کار نقد آماتوری را تقریبا از 20 سالگی شروع کردم در حال حاضر در رشته روزنامه نگاری و در حوزه سینما و انیمیشن مشغول به فعالیت ام، همچنین مدیر سایت نقادین هم هستم .
از نظر من هر فردی می تواند نقد بنویسد فقط باید آموزش ببیند و تجربه کسب کند. منظور از نقد کردن تجزیه و تحلیل آن چه که می بینیم و می شنویم است. کاری که ما هر روزه آن را درباره موضوعات مختلفی انجام می دهیم، پس نقد کردن کاری است که همه ما می توانیم انجام دهیم .
1 – دید و طرز تفکر
2 – میزان مطالعه و اطلاعات
3 – تجربه
این ها 3 فاکتوری هستند که من را تبدیل به یک منتقد کرده اند . دید و طرز تفکر، که سعی می کنم بیشتر به نقد محتوایی اثر و مسائل نهفته درون آن بپردازم . میزان مطالعه و اطلاعات، که سعیم بر این بوده که همیشه اطلاعاتم به روز باشد و در مورد هر موضوعی حداقل اطلاعات را داشته باشم، در مبحث نقد و نقدنویسی هم سعی می کنم مقالات مرتبط با سینما و نقد سینما را بخوانم و اطلاعات سینمایی ام را همیشه به روز نگه دارم مخصوصا در حوزه انیمیشن البته آموزش آکادمیک را نیز که یکی از فاکتورهای مهم منتقد شدن می باشد را نیز فرا گرفته ام. من کار نقد را به صورت تجربی و با خواندن نقد های بزرگان این عرصه شروع کردم، از مسعود فراستی و نادر طالب زاده بگیرید تا جیمز برادلی و مایکل مور و … دیگر منتقدان این عرصه، بعد با افزایش اطلاعاتم درباره نقد و نقدنویسی و فرا گرفتن آموزش اکادمیک شروع به کار نقد کردم.
توی کار نقد فقط یک هدف دارم آن هم آگاهی بخشی به مخاطبانی که قرار است یک اثر را ببینند ، تا بتوانند با دیدی بازتر و آگاهی بیشتر آن اثر را دیده و درباره اش به تفکر بپردازند .

با تشکر

A.M Bahamir