نقد، بررسی و تحلیل انیمه، انیمیشن، مانگا و کمیک

وبلاگ اختصاصی مدیر سایت naghadin.ir

نقد، بررسی و تحلیل انیمه، انیمیشن، مانگا و کمیک

وبلاگ اختصاصی مدیر سایت naghadin.ir

نقد، بررسی و تحلیل انیمه، انیمیشن، مانگا و کمیک

"خداوندا مبتلا به قومی شده ایم که فکر می کنند خدا جز آن ها کس دیگری را هدایت نکرده است"

در این وبلاگ نقدها، مقالات و اطلاعات مربوط به دنیای انیمه، انیمیشن، مانگا و کمیک قرار داده می شود. هدف ما آگاهی بخشی به مخاطبان این گونه آثار و همچنین تجزیه، تحلیل و بررسی فنی و تخصصی موضوعات مطرح شده است. امیدواریم دوستان از مطالب ارائه شده در این وبلاگ کمال استفاده را ببرند و با دیدی باز و آگاهی کامل به دیدن این آثار بنشینند.

با تشکر مدیریت وبلاگ
A.M Bahamir

آخرین نظرات
پیوندها

۵ مطلب در مهر ۱۳۹۵ ثبت شده است

۳۰
مهر

رستاخیز امپراتوری مردگان

روح، مرگ، زندگی و ... هزاران کلمات و عباراتی که همیشه در زندگی ما جریان داشته اند و شاید خیلی از ما انسان ها حتی ندانیم که چه هستند و معنا و مفهوم آنان چیست؟ اما چیزی که مشخص است آن است که ما چه بخواهیم و چه نخواهیم این کلمات در زندگی ما تاثیر فراوانی داشته اند. تاثیراتی که گاه دستمایه ساخت آثاری می شود که کاملا بر خلاف ماهیت این کلمات هستند.

این که چگونه انسان ها به سوی تعریف روح رفتند به خصوص در میان مادی گرایان را بتوان در سه مسئله عمده ذکر کرد:

حیات نخستین مسئله ای بود که باعث شد انسانها به سوی روح بروند. ابتدایی ترین فرق بین یک موجود زنده و غیر زنده مسئله نفس کشیدن است. و فاکتور تنفس در ابتدا به عنوان حیات یک موجود زنده تلقی می شود. به همین خاطر روح همواره بطور مستقیم یا بطور غیر مستقیم در کتابهای دینی با تنفس در ارتباط است. در تورات روح با کلمه نشاما (נפשׁ) توصیف شده است، این کلمه دقیقاً همان کلمه ای است که برای نفس نیز استفاده میشود. در انجیل نیز که اصل آن به زبان یونانی نوشته شده است برای روح از کلمه سوکی (ψυχή)  استفاده شده است و این کلمه دقیقاً به معنی نفس و نفس کشیدن است. این کلمات هم در تورات و هم در انجیل بارها با معانی و مفاهیم دیگر همچون تنفس و حیات نیز استفاده شده اند. کلمه (Spirit) در زبان انگلیسی نیز خویشاوند با تنفس در زبان لاتین است. مصریان باستان نیز کلمه "کا" را برای توصیف ارواح استفاده میکردند که این کلمه نیز به معنی "تنفس" است، حتی در آیین هندو و همچنین در آیین بودایی نیز روح را (Ātman) میخوانند که برابر با تنفس است. روح حتی در قرآن نیز با نفس کشیدن درآمیخته شده است.

  • A.M Bahamir
۲۳
مهر


کمدی یکی از متنوع ترین ژانرها است، و اغلب اوقات با ژانر های روزمره، عاشقانه، و ایچی همراه میشود. هر شخص درک و برداشت متفاوتی از طنز و شکل متفاوتی از سلیقه را در این ژانر دارد. اما می توانم تضمین کنم که شما با دیدن هر یک از انیمه های زیر در خنده و لذت غرق می شوید و لحظات شیرینی را تجربه خواهید کرد .غم ، خستگی و ناراحتی شما با دیدن یک صحنه ی احمقانه و خنده دار از این انیمه ها از بین می رود و شما را کاملا شارژ می کند.

منابع:

·        MyAnimelist

·        AnimUp

·        Goboiano

·        Ranker

  • A.M Bahamir
۲۱
مهر

یک فیلم، چه یک فیلم بیکیفیت و بسیار بد و چه یک اثر درخشان هنری باشد، اگر مردم آن را تماشا کنند، ارزش نقد کردن را دارد. یک نقد فیلم خوب باید مخاطب را سرگرم، متقاعد، آگاه و مطلع کند؛ یک عقیده و باور بکر، اصیل و بدیع را، بدون فاش کردن و دادن اطلاعات بیش از حد مربوط به طرح داستان فیلم، در اختیار او بگذارد.یک نقد فیلم عالی، دارای این حق است که خودش یک اثر هنری باشد. خواندن را ادامه دهید تا یاد بگیرید چگونه یک فیلم را تحلی کنید، یک اصل یا تز گیرا و جالب توجه را پیشنهاد کنید و ارائه دهید و نقدی را بنویسید که به اندازه ماده اولیه (یعنی همان فیلم) سرگرم کننده باشد.

  • A.M Bahamir
۰۹
مهر

نویسنده: رسولی آذر

  • A.M Bahamir
۰۸
مهر

 

گلهایی که ارمغانشان تاریکیست

اگر بخواهیم انیمه Aku no Hana را نقد کنیم اول از همه باید به سراغ هسته اصلی داستان این انیمه برویم و آن کتابی به نام گلهای رنج می باشد، کتابی که مجموعه ای از اشعار نویسنده فرانسوی شارل بودلر است. بودلر متولد 1821 در پاریس است و جزو یکی از نامداران سبک سمبولیسم در ادبیات جهان می باشد. کتاب گلهای رنج یا گلهای پلیدی شاخص ترین اثر این نویسنده تاریک نگر فرانسوی می باشد. که مضمون آن درباره دنیای مدرنیته و تاریکی هایی که این دنیا به ارمغان آورده است می باشد.

  • A.M Bahamir