نقد، بررسی و تحلیل انیمه، انیمیشن، مانگا و کمیک

وبلاگ مدیر مجموعه نقادین
نقد، بررسی و تحلیل انیمه، انیمیشن، مانگا و کمیک

"خداوندا مبتلا به قومی شده ایم که فکر می کنند خدا جز آن ها کس دیگری را هدایت نکرده است"

در این وبلاگ نقدها، مقالات و اطلاعات مربوط به دنیای انیمه، انیمیشن، مانگا و کمیک قرار داده می شود. هدف ما آگاهی بخشی به مخاطبان این گونه آثار و همچنین تجزیه، تحلیل و بررسی فنی و تخصصی موضوعات مطرح شده است. امیدواریم دوستان از مطالب ارائه شده در این وبلاگ کمال استفاده را ببرند و با دیدی باز و آگاهی کامل به دیدن این آثار بنشینند.

با تشکر مدیریت وبلاگ
A.M Bahamir

پیوندها

۳ مطلب در تیر ۱۳۹۵ ثبت شده است

۳۰
تیر

این لیست بر اساس مجموع نمرات 9 سایت اول و معتبر انیمه ای جهان بعلاوه نمره مانگا در سایت انیم آپ تهیه شده است. نمرات اعلام  شده توسط منتقدین، روزنامه نگاران و بینندگان داده شده و مجموع این نمرات بصورت متای 100 در لیست زیر داده شده است.

نمونه ای از سایت های استفاده شده:

My Anime List

Anime haven

Anime-Planet

Anim Up

Anidb

Anime News Network

نمرات تمامی وب سایت ها جمع گردیده و مجموع آنها بعنوان نمره اصلی در نظر گرفته شده است.

  • A.M Bahamir
۱۲
تیر

 

زامبی ها ، واژه ای که در سینمای امروز جهان جزو یکی از عناصر پر مخاطب ژانر های ترسناک شده اند اما به واقع زامبی ها چه موجوداتی هستند ؟

بیاید از دو جنبه به واژه زانبی بپردازیم یکی از دیدگاه تاریخی و دیگری حضور زامبی ها در سینما و در آخر سراغ بحث درباره انیمه دژ آهنین خواهیم رفت .

برخی پژوهش ها حاکی از این است که واژه زامبی ریشه در زبان های آفریقای غربی دارد. این واژه در زبان میتسوگو در گابون «جنازه» معنی می شود، و در کنگو به معنای «روح شخص مرده است». این قسمت از آفریقا همان جایی است که استعمارگران اروپایی تعداد زیادی از مردمانش را به عنوان برده و برای کار در مزارع نیشکر به کارائیب فرستادند. آفریقایی هایی که از قاره آمریکا به این منطقه فرستاده شده بودند، عقاید مذهبی خود را نیز با خود به آنجا بردند و از آنجایی که طبق قوانین فرانسه در آن دوران، برده ها مجبور بودند که دین مسیحیت را بپذیرند، آنها برای حفظ مذهب خود، عقایدشان را با مذهب کاتولیک درآمیختند .

  • A.M Bahamir
۰۲
تیر

در ابتدا می گویم که نقدم را در قالب سه نکته کلی بازگو خواهم کرد.

این انیمه نگاهی طنز به سری اتفاقاتی دارد که در یک جامعه کوچک روستایی به وقوع می پیوندد و این اتفاقات را با معقوله طنز اجتماعی به مخاطب ارائه می دهد.

نکته اول قابل توجه جایگاه شخصیت اصلی داستان به عنوان محافظ معبد و یا همان خادم معبد است که در معبد روستایی که داستان در آن اتفاق می افتد همراه با خرس قهوه ایی که نماد روستا می باشد زندگی می کند البته خرسی سخنگو و دارای فضایل و رذایل اخلاقی همچون انسان ها . همان طور که می دانید کشور ژاپن جزو کشور های می باشد که دارای خدایان متعددی هستند که این خرس نیز نماینده یکی از همین خدایان متعدد در ژاپن می باشد که هر روزه توسط مردم پرستیده می شوند و بسیاری از آنان رو به فراموشی هستند . انیمه با نگاهی طنز به این خدایان متعدد می پردازد و فرهنگ چند خدایی بودن کشور ژاپن را به تصویر می کشد.

  • A.M Bahamir