نقد، بررسی و تحلیل انیمه، انیمیشن، مانگا و کمیک

وبلاگ اختصاصی مدیر سایت naghadin.ir

نقد، بررسی و تحلیل انیمه، انیمیشن، مانگا و کمیک

وبلاگ اختصاصی مدیر سایت naghadin.ir

نقد، بررسی و تحلیل انیمه، انیمیشن، مانگا و کمیک

"خداوندا مبتلا به قومی شده ایم که فکر می کنند خدا جز آن ها کس دیگری را هدایت نکرده است"

در این وبلاگ نقدها، مقالات و اطلاعات مربوط به دنیای انیمه، انیمیشن، مانگا و کمیک قرار داده می شود. هدف ما آگاهی بخشی به مخاطبان این گونه آثار و همچنین تجزیه، تحلیل و بررسی فنی و تخصصی موضوعات مطرح شده است. امیدواریم دوستان از مطالب ارائه شده در این وبلاگ کمال استفاده را ببرند و با دیدی باز و آگاهی کامل به دیدن این آثار بنشینند.

با تشکر مدیریت وبلاگ
A.M Bahamir

آخرین نظرات
پیوندها

۴ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۵ ثبت شده است

۳۱
ارديبهشت

سفر به فضا، هیجان انگیزترین رخداد قرن 20 که تمامی انسان ها را در شوک عظیمی فرو برد. شوکی که حتی تا به امروزه نیز بزرگترین بحث های علمی دنیای ما را شامل می شود. آن چیزی نیست جز فضا !

شاید هیچ کس باور نمی کرد که وقتی کشورهای شوروی و آمریکا که در بهبوهه دوران جنگ سرد قرار داشتند دست به کاری بسیار عجیب بزنند کاری که بتواند آنان را پیروز قطعی جنگ سرد کند و آن کارعجیب پروژه های فضایی بود که ما امروزه آنان را به نام ها "وستوک" جماهیر شوروی و "مرکوری" ایالات متحده می شناسیم. دو پروژه عظیم فضایی که آینده همگی ما انسان ها را دستخوش تغییر بزرگی کرد تغییری که حتی سینما هم نتوانست از بزرگی عظمت آن به سادگی بگذرد و مجبور شد یکی از پرطرفدارترین ژانرهای دنیای سینما را بر پرده نقره ای سینما روانه سازد .

  • A.M Bahamir
۲۲
ارديبهشت

این لیست بر اساس مجموع نمرات 9 سایت اول و معتبر انیمه ای جهان بعلاوه نمره انیمه در سایت انیم آپ تهیه شده است. نمرات اعلام  شده توسط منتقدین، روزنامه نگاران و بینندگان داده شده و مجموع این نمرات بصورت متای 100 در لیست زیر داده شده است.

نمونه ای از سایت های استفاده شده:

My Anime List

Anima haven

Anime-Planet

Anim Up

Anidb

Anime News Network

نمرات تمامی وب سایت ها جمع گردیده و مجموع آنها بعنوان نمره اصلی در نظر گرفته شده است.

  • A.M Bahamir
۲۰
ارديبهشت

معرفی عناوین چند محصولی (Multi Product Title) :

هر چند این دست از محصولات و عناوین در بازار جهانی امروز گسترده و پخش هستند، کمتر کسی (بخصوص در ایران) از معنی و مفهوم واقعی آن آگاهی دارد. این مقاله به معرفی ساده آن و ذکر چندین نمونه مشهور و محبوب خواهد پرداخت.

معرفی

عناوین چند محصولی معمولا به آندست از عناوین گفته میشوند که در چندین شاخه از محصولات فرهنگی و سرگرمی ریشه و محصول دارند. میتوان گفت این عناوین دارای داستان های بسیار پیچیده، گسترده و فوقالعاده انعطاف پذیر هستند و یا دارای چندین بخش نا مفهوم داستانی (گذشته، حال، آینده) و یا چندین دنیای موازی با شخصیت های گاه متفاوت و گاه مشابه هستند. ایندست از عناوین در انواع بخش های فرهنگی و سرگرمی از جمله انیمه، رمان (Novel)، رمان تصویری (Visual Novel)، رمان تعاملی (Interactive Novel)، انیمیشن سینمایی، مانگا و بازی ها (بیشتر در سبک نقش آفرینی ژاپنی) محصول دارند و پلات اصلی و سناریو اصلی داستانها در اکثر موارد کاملا بهم مرتبط و وابسته اند. این نوع عناوین داستان را در جای جای محصولات خود پخش کرده و از هر یک از عناوین به نحو کاملا مرتبط استفاده میکنند.

  • A.M Bahamir
۱۰
ارديبهشت


وقتی حرف از جاسوس و جاسوسی میاد ناخود آگاه ما یاد جیمزباند، جیسون بورن و جاسوسان نمایش داده شده در آثار سینمایی می افتیم اما واقعا جاسوسان همان کسانی هستند که دنیای فیلم ها به ما نشان می دهند و یا نه ؟

اول از همه بگذارید با دو واژه آشنا بشویم دو واژه یا کلمه ای آشنا که به گوش همگی ما خورده است . جاسوس و جاسوسی ، اگر بخواهیم تعریفی دقیق از این کلمات داشته باشیم در ابتدا باید نگاهی به تاریخچه این دو کلمه بیاندازیم . مطمئنا همگی شما داستان نبرد تروا را شنیده و یا خوانده اید جنگی بین یونانیان و تروایان و صد البته داستان اسب تروا را .

  • A.M Bahamir